LAWART Warszawa

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYM REGULAMINEM


przycisk sklep

Przygotowaliśmy dla Ciebie
Produkty:
1315
Nowości:
40
px1 paczkomatyPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
px1POLITYKA PRYWATNOŚCI

Zachęcamy do zapoznania się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI sklepu LAWART

Składając zamówienie w sklepie LAWART powierzasz nam swoje dane osobowe i wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie m.in. w celu realizacji i obsługi Twojego zamówienia.

Administratorem Twoich danych jest LAWART. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i pytania prosimy o kontakt z nami. 

px1

Pielęgnacja kanap i narożników z tkaniny Carabu

0

Obite tkaniną Carabu meble dodają elegancji zarówno wnętrzom klasycznym, jak i nowoczesnym. Dodatkowo materiał jest przyjemny w dotyku oraz niezwykle odporny na ścieranie, gdyż nawet po wielu latach użytkowania trudno zauważyć choćby pojedyncze przetarcie. Tkaninę cechuje jednak podatność na przedarcia, spowodowane na przykład drapaniem kocich pazurów. Zapobiec im może jedynie dodatkowa powłoka ochronna. Regularne dbanie o Carabu daje fantastyczny efekt, jednak nieumiejętne lub rzadkie czyszczenie sprawia, że tkanina staje się coraz trudniejsza do uprania. Dzieje się tak ze względu na porowatą powierzchnię materiału – nawarstwiony w zakamarkach brud jest trudnousuwalny. Nieumiejętnie pielęgnując tkaninę, można sprawić, że plama będzie jeszcze cięższa do wywabienia, dlatego najlepiej skorzystać z usług specjalistów, a następnie regularnie czyścić tapicerkę według profesjonalnych zaleceń.

Tapicerka meblowa z Carabu a skóra naturalna i sztuczna

kanapaCarabu to tkanina syntetyczna, do produkcji której najczęściej wykorzystuje się poliester, poliamid i akryl, rzadziej bawełnę. Materiał nie jest pochodzenia zwierzęcego, więc można go uznać za ekologiczny. Dzięki wytrzymałym włóknom sztucznym Carabu wykazuje dużą odporność na zmiany temperatury czy wilgotności. Tkanina obiciowa ma porowatą fakturę uzyskiwaną w procesie flokowania, czyli nanoszenia strzyży tekstylnej na powierzchnię, dzięki któremu staje się niezwykle przyjemna w dotyku. Jest też nieco szorstka – faktura przypomina skórkę brzoskwini. Właściwości tkaniny są podobne do surowej skóry lub nubuku, dlatego szukający mebla użytkownicy często porównują je do Carabu, szukając najlepszego rozwiązania.

Skóra może być naturalna lub sztuczna, lecz w każdym przypadku jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz podatna na zmianę wilgotności i temperatury. Uzyskany z polichlorku winylu syntetyk, nazywany też ekoskórą, można łatwo zniszczyć środkami na bazie nafty, wosku czy alkoholu, pod wpływem których materiał zacznie sztywnieć i pękać. Na sposób pielęgnacji skóry rzutuje przede wszystkim struktura – otwarta lub zamknięta. Tę ostatnią można czyścić, używając ściereczki z włókniny zanurzonej wcześniej w wodzie z mydłem. W przypadku skóry otwartej wilgoć i tłuszcz przedostają się pod materiał, co powoduje powstawanie rozległych plam. Z tego powodu czyszczenie aniliny, semianiliny, nubuku, weluru lub zamszu jest trudne i może wymagać użycia dedykowanej benzyny czy odtłuszczacza, co – podobnie jak pranie tapicerki meblowej z Carabu – najlepiej zlecić profesjonalistom.

Pranie kanap z tkaniny Carabu

Producenci nanoszą na tkaninę dodatkowe warstwy zabezpieczające – na przykład odpychającą kurz i wodę powłokę teflonową, dzięki której drobne zabrudzenia można czyścić za pomocą wilgotnej ściereczki. Domowe sposoby prania tkaniny Carabu nie przynoszą jednak większego efektu, ponieważ tłuste i ukryte w zagłębieniach plamy są trudne do wywabienia. Niewiele firm podejmuje się też czyszczenia porowatego materiału – robią to najlepsi specjaliści, którzy do czyszczenia pojedynczej kanapy czy narożnika stosują kilku rodzajów środków piorących oraz różnych odplamiaczy w sporych ilościach. Jest to proces czasochłonny i wymagający doświadczenia, dlatego cena wyprania tapicerki z tkaniny Carabu może być nawet dwukrotnie wyższa niż pielęgnacja mebli obitych innymi materiałami.

pranie tapicerki meblowejCzyszczenie ręczne tkaniny Carabu przynosi efekt w postaci odświeżenia i polepszenia stanu materiału, jednak pranie kanap zaniedbanych i pokrytych tłustymi plamami może wymagać użycia metody ekstrakcyjnej. Profesjonalne firmy wykorzystują odkurzacz ze specjalną ssawką oraz środki efektywnie rozpuszczające zabrudzenia – wysokie ciśnienie pozwala pozbyć się wody razem z zawartym w niej brudem, co skutkuje krótkim czasem schnięcia Carabu. Dodatkowo, w przypadku najtrudniejszych do usunięcia plam, niezbędne bywa użycie pre-sprayu, czyli preparatu do wstępnego rozpuszczenia zabrudzeń. Po wyczyszczeniu kanapy materiał może zbić się w mniejsze lub większe fałdki, jednak warto zaznaczyć, że na ogół jest to zjawisko odwracalne – nachylone pod różnym kątem włókna muszą ponownie się ułożyć, aby wrócić do pierwotnej struktury.

Zaniedbywanie tapicerki może uniemożliwić całkowite jej doczyszczenie, dlatego co pół roku warto ekstrakcyjnie wyprać obity tkaniną Carabu narożnik czy kanapę. Po każdym wyczyszczeniu mebla należy za pomocą miękkich ściereczek z włókniny nanieść na tapicerkę środki konserwujące, które zabezpieczą materiał. Następnie powinno się dbać o regularne czyszczenie narożników, aby olśniewający efekt utrzymany był jak najdłużej. Wystarczy raz w tygodniu przetrzeć tapicerkę suchą szmatką, aby skutecznie zwiększyć żywotność kanap i narożników obitych tkaniną Carabu.

Komentarze do wpisu (0)

px1Nowości w sklepie
Naklejka #E005
Naklejka #E005
12,00 zł
szt.
Naklejka #E004
Naklejka #E004
12,00 zł
szt.
Naklejka #E003
Naklejka #E003
12,00 zł
szt.
Naklejka #X040
Naklejka #X040
12,00 zł
szt.
Naklejka #X039
Naklejka #X039
12,00 zł
szt.
Naklejka #X038
Naklejka #X038
12,00 zł
szt.
Naklejka #X037
Naklejka #X037
12,00 zł
szt.
Naklejka #X036
Naklejka #X036
12,00 zł
szt.
Naklejka #X035
Naklejka #X035
12,00 zł
szt.
Naklejka #X034
Naklejka #X034
12,00 zł
szt.
Naklejka #X033
Naklejka #X033
12,00 zł
szt.
Naklejka #X032
Naklejka #X032
12,00 zł
szt.
Naklejka #X031
Naklejka #X031
12,00 zł
szt.
Naklejka #X030
Naklejka #X030
12,00 zł
szt.
Naklejka #X029
Naklejka #X029
12,00 zł
szt.
Naklejka #X028
Naklejka #X028
12,00 zł
szt.
Naklejka #X027
Naklejka #X027
12,00 zł
szt.
Naklejka #X026
Naklejka #X026
12,00 zł
szt.
Naklejka #X025
Naklejka #X025
12,00 zł
szt.
Naklejka #X024
Naklejka #X024
12,00 zł
szt.
px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl