Lawart

Czas zadbać o swoje auto na jesień!

0
czyszczenie tapicerki samochodowej

Za rogiem już jesień, więc nadszedł czas, aby przygotować swój ukochany samochód na zbliżający się sezon. Po okresie letnim często między siedzeniami zalega jeszcze piasek z nadmorskich plaż, a na tapicerce auta widoczne są plamy będące wynikiem spożywania w trakcie wakacyjnych wyjazdów np. lodów czy picia słodkich napojów, takich jak soki oraz owocowe koktajle. To właśnie w sezonie letnim tapicerka naszego samochodu brudzi się zdecydowanie najszybciej – wchłania pot i kurz, które dodatkowo zostają utrwalone przez wysoką temperaturę. Wrzesień jest doskonałą porą, aby zadbać o swoje auto od A do Z!


Od czego zacząć czyszczenie tapicerki auta?

Dla wielu samochód jest swego rodzaju „drugim domem”. Mowa tu nie tylko o osobach, dla których auto jest narzędziem pracy, ale również o prawdziwych miłośnikach czterech kół. Czyste oraz zadbane auto to powód do dumy jego posiadacza. Gruntowne czyszczenie tapicerki w samochodzie warto rozpocząć właśnie jesienią, gdyż pogoda jest jeszcze często na tyle dobra, że obicia poddane praniu wysychają stosunkowo szybko. Jednak należy mieć na uwadze, że, w sytuacji, gdy sprzątanie naszego auta powierzymy profesjonalistom, to nie ma większego znaczenia, kiedy zdecydujemy się na czyszczenie tapicerki – firmy specjalizujące się w tej usłudze posiadają wysokiej jakości sprzęt, za pomocą którego w krótkim czasie możliwe jest osuszenie pranego materiału o każdej porze roku.

Samodzielne czyszczenie tapicerki – czy jest proste?

Precyzyjne czyszczenie wnętrza swojego samochodu może przysporzyć ogrom trudu, jeżeli robimy to na własną rękę. Niektóre plamy znajdujące się na tapicerce auta bywają kłopotliwe do usunięcia, a to z kolei oznacza, że czasem jeden środek stosowany w celu pozbycia się ich może po prostu nie wystarczyć. Ponadto nie zawsze posiadamy wystarczającą wiedzę dotyczącą odpowiedniego doboru specjalistycznych preparatów przeznaczonych do pielęgnacji samochodowego wnętrza – z tego też względu istnieje spore ryzyko, że zamiast poprawić sytuację, tylko ją pogorszymy. Możemy przypadkowo powiększyć obszar plamy lub nieumyślnie przyczynić się do powstania nowych zabrudzeń. Dodatkowo, aby samodzielnie przeprowadzić proces czyszczenia tapicerki, konieczny jest wysokiej jakości sprzęt. Nie wolno do tego celu używać m.in. szorstkiej gąbki, ponieważ może ona trwale uszkodzić samochodowy materiał obiciowy. Kolejnym błędem jest stosowanie do sprzątania auta zbyt dużej ilości wody (gdy wejdzie ona w zakamarki, nie wysychając do końca, w czyszczonym miejscu zbierają się bakterie oraz grzyby).

Czyszczenie tapicerki samochodowej przez specjalistów – dlaczego warto?

Pranie tapicerki samochodowej, w tym siedzeń i dywaników materiałowych, przeprowadzone przez specjalistów, ma naprawdę sporo zalet. Należy wspomnieć, że profesjonalne ekipy dysponują dobrej jakości, a także wytrzymałym sprzętem o dużej mocy, za pomocą którego możliwe jest dotarcie nawet do najmniejszych szczelin oraz pozbycie się bardzo trudnych do usunięcia zabrudzeń. Urządzenia wykorzystywane podczas profesjonalnego procesu czyszczenia samochodu to m.in. odkurzacze piorące czy też myjki ciśnieniowe. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się również pranie ekstrakcyjne. Ten skuteczny system pozbywania się zabrudzeń z tapicerki samochodowej polega na wtłaczaniu w tkaninę roztworu, który składa się z wody, a także środka czyszczącego. W następnym kroku odsysa się go wraz z rozpuszczonym brudem przy użyciu wysokiej jakości odkurzacza piorącego. Należy podkreślić, że zdecydowanie się na pranie ekstrakcyjne tapicerki jest również konieczne w przypadku, kiedy mamy zamiar sprzedać swój pojazd. Dobrze prezentujące się oraz zadbane wnętrze auta zwiększa szansę na jego szybką sprzedaż. Ponadto jest dużym atutem w przypadku negocjacji ceny samochodu – można ją podnieść.

Zalety prania ekstrakcyjnego tapicerki samochodowej:

  • bardzo duża skuteczność – likwidacja nawet głębokich zabrudzeń,
  • brak ryzyka zniszczenia materiału poddanego czyszczeniu,
  • umiarkowany czas schnięcia (zaledwie kilka godzin),
  • usunięcie nieprzyjemnych zapachów,
  • zapobieganie ponownemu osadzaniu się brudu,
  • brak osadu po zastosowaniu profesjonalnych, niskopieniących się środków.

Profesjonalne czyszczenie ekstrakcyjne tapicerki samochodowej stanowi jedną z najskuteczniejszych, a także najszybszych metod pozbywania się trudnych do usunięcia zabrudzeń. Opiera się ono na tzw. technice natryskowo-ssącej. Zadbanie o tapicerkę posiadanego auta należy jak najszybciej dopisać do przygotowanej na ten miesiąc listy rzeczy do zrobienia! Oddanie swojego pojazdu do profesjonalnego zakładu specjalizującego się właśnie w praniu ekstrakcyjnym jest doskonałym wyborem, ponieważ mamy pewność, że nasz samochód zostanie dokładnie wyczyszczony oraz odświeżony po okresie letnim.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl