Lawart

Jak dobrać oraz dbać o dywany do biura?

0
biuro

Jeszcze do niedawna dywany w miejscu pracy były czymś niespotykanym, ponieważ uważano je jedynie za domowy dodatek. Jednak uległo to zmianie, a dekoracyjne dywany znalazły swoje zastosowanie w wielu przestrzeniach pracowniczych – w strefie biurowej, wypoczynkowej, jak również na korytarzach firm. Ten funkcjonalny dodatek ociepli każde wnętrze korporacji, nadając mu wyjątkowego oraz modnego charakteru. Wysokiej jakości dywany biurowe sprawią, że zarówno pracownicy, jak i klienci odwiedzający daną firmę będą czuli się tak dobrze, jak w domu.


Jaki dywan najlepiej sprawdzi się do biura?

Podejmując decyzję o udekorowaniu przestrzeni biurowej dywanem, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Z pozoru może wydawać się to banalnym zadaniem, ale przy dłuższym zastanowieniu wcale nie jest to takie proste. Po pierwsze, zakup dywanu najlepiej zostawić na sam koniec, czyli po stworzeniu całkowitej aranżacji wnętrza korporacyjnego. Kiedy przestrzeń jest już urządzona, a meble zakupione, dopiero wtedy można udać się do sklepu, a tym samym dokonać ostatecznego wyboru. Dlaczego? Wówczas prościej jest określić odpowiednią wielkość oraz kolorystykę dywanów, które mają znaleźć się w firmie. Ponadto istotne jest, aby wybrane modele były łatwe w utrzymaniu czystości – przecież w ciągu tygodnia przez biuro przetacza się naprawdę wiele osób, zarówno pracowników, jak i kontrahentów. Dywany te powinny być odporne na uszkodzenia, tarcie, zaplamienia, a także ścieranie (m.in. spowodowane przesuwaniem się kółek znajdujących się w podstawie krzeseł obrotowych). Dodatkowo zalecane jest, aby wybrać modele antyalergiczne oraz antypoślizgowe (zapobiegniemy wtedy ewentualnym wypadkom).

Wybieramy kolor dywanu!

Kolor dywanu najlepiej jest dopasować do całej aranżacji, czyli do odcienia mebli biurowych, a także ścian. Istnieje kilka praktycznych wskazówek, którymi można się posłużyć w trakcie dokonywania zakupów.<

Najważniejsze zasady:

  1. Należy pamiętać, że jasne dywany optycznie powiększą powierzchnię pracowniczą, natomiast przeciwny efekt osiągniemy, wybierając modele w ciemnych odcieniach.
  2. Na ciemnej podłodze zwykle lepiej prezentują się dywany w jasnych barwach – jednak jeżeli chodzi o modele wybierane do miejsc biurowych, trzeba również wziąć pod uwagę fakt, że będzie po nich chodziło naprawdę sporo osób, dlatego też świetnie sprawdzą się w tym wypadku np. odcienie szarości.
  3. W ostatnim czasie niezwykle modne stało się wybieranie dywanu o kilka tonów jaśniejszego bądź ciemniejszego od odcienia ścian, przykładowo w przypadku beżowych ścian świetnie prezentuje się dywan brązowy, a do błękitnych – granatowy.
  4. Nowoczesne przedsiębiorstwa mogą z powodzeniem zdecydować się na wybór dywanów w nasyconych kolorach oraz o ciekawym wzornictwie czy też kształcie. Natomiast instytucje o bardziej formalnym charakterze powinny wybrać klasyczne modele w jednolitym odcieniu (np. szarym, granatowym bądź beżowym).

Gdy zwykłe odkurzanie nie pomaga…

Wybór odpowiedniego dywanu biurowego to jedno, ale należy również zadbać o jego wzorową czystość. Jak wiadomo, intensywne użytkowanie dywanu sprawia, że z czasem dany model nie prezentuje się już tak dobrze, jak na początku, tuż po zakupie. Co należy zrobić, aby wygląd dywanu ponownie zachwycał? Niestety, ale samo odkurzanie, nawet to systematyczne, może nie wystarczyć. Konieczne jest tutaj czyszczenie zarówno na sucho, jak i mokro. Pierwsze z nich odbywa się przy zastosowaniu wysokiej jakości profesjonalnych środków, które nakłada się na daną powierzchnię dywanową, a następnie usuwa po wskazanym czasie, za pomocą odkurzacza. Kiedy jednak zabrudzenia są na tyle uporczywe, że ten sposób pielęgnacji nie przynosi oczekiwanych efektów, pozostaje zdecydować się na czyszczenie dywanów na mokro. Rewelacyjną opcją jest pranie ekstrakcyjne, które polega na wtłaczaniu w daną tkaninę roztworu złożonego z wody oraz profesjonalnego środka czyszczącego, a w kolejnym etapie odessaniu go (wraz z rozpuszczonym brudem) za pomocą odkurzacza piorącego.

Główne zalety prania ekstrakcyjnego dywanów:

– skuteczne pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń (zarówno zabrudzeń sypkich, jak i tłustych plam),
– krótki czas schnięcia pranego dywanu oraz brak ryzyka osłabienia struktury jego materiału,
– usunięcie nieprzyjemnych zapachów z dywanu.

Dywany do firmy są znakomitym rozwiązaniem, jednak powinny być one dobrane do stylu panującego w biurze. Muszą spełniać pewne kryteria – m.in. być odporne na ścieranie, tłumiące dźwięk, a także łatwe w pielęgnacji. Gdy podstawowe metody czyszczenia dywanów nie przynoszą rezultatów, należy zdecydować się na skuteczne pranie ekstrakcyjne, które nigdy nie zawodzi!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl