Lawart

Dlaczego warto regularnie prać tapicerkę meblową?

0
jedzenie na kanapie

Meble tapicerowane od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Można je spotkać praktycznie w każdym domostwie. Należy do nich różnego rodzaju wyposażenie wypoczynkowe, czyli na przykład: kanapy, fotele, narożniki czy też pufy. Najczęściej meble te wykorzystuje się w sypialni oraz w salonie.


Czyszczenie oraz pranie tapicerki meblowe

Meble tapicerowane kojarzą się z niesamowitą wygodą oraz relaksem. To na kanapie czy też fotelu oglądamy ulubione seriale, jemy różne przekąski oraz odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy. Obicia materiałowe są więc niestety narażone na rozmaite zabrudzenia, dlatego też należy zadbać o odpowiednią ich pielęgnację. Regularne pranie tapicerki meblowej z wykorzystaniem przeznaczonych do tego środków czyszczących pozwoli na skuteczne pozbycie się powstałych na niej plam oraz namnażających się na materiale roztoczy. Jest to szczególnie ważne dla alergików uczulonych na kurz. Ponadto pranie to wpływa na lepszy wygląd zarówno samego mebla, jak i całego pomieszczenia domowego. Pomaga również w utrzymaniu tapicerki w doskonałej czystości. Profesjonalne dobranie detergentów do czyszczonych tekstyliów, ochroni również ich kolor przed szybkim blaknięciem oraz płowieniem.

Staranne czyszczenie narożników, foteli oraz sof jest bardzo istotne, ponieważ pozwala zachować pierwotny kształt tapicerki oraz wpływa na jej zwiększoną trwałość, dzięki czemu przez długie lata będzie się ona świetnie prezentowała. Przyjęło się przekonanie, że powinno się je wykonywać dwa razy w roku, w okresie co 6 miesięcy. Pranie kanap, a także pozostałych mebli tapicerowanych to obowiązkowa czynność domowa, która wymaga regularności oraz cierpliwości. Samodzielne pranie tapicerki może spowodować jej odbarwienie, przemoczenie materiału (skutkujące mokrą podłogą, a także przeniknięciem wody w głąb mebla) lub powstawanie nieestetycznych zacieków. W dodatku może być również czasochłonne, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnie się tym zajmującej ekipy. Specjaliści, dzięki nabytemu doświadczeniu, idealnie dobiorą detergent do czyszczonego materiału, dzięki czemu rezultaty ich pracy utrzymają się dłużej niż w przypadku samodzielnego prania. Usługa ta wykonywana jest w domu klienta lub pracowni. Najczęściej tapicerowane powierzchnie czyszczone są metodą ekstrakcyjną. Polega ona na dokładnym rozprowadzeniu środka, którego celem jest rozmiękczenie oraz rozpuszczenie uporczywych zabrudzeń, dzięki czemu ich usuwanie jest dużo szybsze oraz łatwiejsze. Następnie detergent z dużą siłą zostaje odessany, dzięki czemu materiał nie jest przemoczony, a czas jego schnięcia jest zminimalizowany.

Ile trwa cały proces czyszczenia?

Jest to sprawa bardzo indywidualna i zależna od wielkości powierzchni, które należy wyprać. W przypadku dużych zleceń, na przykład w korporacjach, praca ta może potrwać nawet kilka godzin. Czas ten wydłuży się również, gdy zabrudzenia oraz plamy widoczne na tapicerce są obszerne i mocno wsiąkły w materiał. Należy również uwzględnić etap jej schnięcia, a na niego wpływ ma wiele rozmaitych czynników, takich jak: rodzaj i grubość pranej powierzchni oraz warunki panujące w pomieszczeniu (czy jest ono nasłonecznione, panuje w nim duża wilgoć itp.).

Regularne pranie tapicerki meblowej zwiększa jej wytrzymałość, poprawia higieniczność, a także usuwa nagromadzone się w niej niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy. Warto zdecydować się na usługi profesjonalnych firm, które skutecznie i efektywnie poradzą sobie z zabrudzeniami powstałymi na tapicerce.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl