LAWART Warszawa

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZYM REGULAMINEM


przycisk sklep

Przygotowaliśmy dla Ciebie
Produkty:
1315
Nowości:
40
px1 paczkomatyPaczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
px1POLITYKA PRYWATNOŚCI

Zachęcamy do zapoznania się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI sklepu LAWART

Składając zamówienie w sklepie LAWART powierzasz nam swoje dane osobowe i wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie m.in. w celu realizacji i obsługi Twojego zamówienia.

Administratorem Twoich danych jest LAWART. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości i pytania prosimy o kontakt z nami. 

px1

Mity oraz ciekawostki związane z dywanami i wykładzinami

0

Najwyższej jakości, wypielęgnowane wykładziny dywanowe stanowią uzupełnienie niejednego wnętrza. Świetnie sprawdzą się zarówno w domowym zaciszu, jak i w hotelowym pokoju. Mogą być wykonane z surowców naturalnych bądź syntetycznych. Aby wyglądały one nieskazitelnie przez długi czas użytkowania, kluczowe jest ich odpowiednie czyszczenie, a także pranie.

Mity odnośnie prania oraz czyszczenia wykładzin

odkurzacz Skuteczne czyszczenie wykładzin oraz dywanów jest zmorą wielu domowników, dlatego też to oni są autorami wielu nieprzychylnych mitów z tym związanych. Pierwszy z nich mówi o tym, że częste odkurzanie niszczy powierzchnię dywanów. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ dobrej jakości wykładziny są zazwyczaj odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ponadto niezwykle ważne dla utrzymania ogólnej czystości pomieszczeń jest właśnie regularne czyszczenie powierzchni z okruszków, sierści czy też po prostu kurzu. Ma to ogromne znaczenie w przypadku alergików. Kolejną błędną teorią jest ta głosząca, że częste pranie wykładzin dywanowych, wpływa na ich szybsze brudzenie się. Co prawda niekiedy do mokrych materiałów szybciej lgnie kurz czy też inne pyłki, ale nie pojawiają się one w ilości, która może przywołać zawrót głowy lub w jakikolwiek sposób wpłynąć na ogólną prezencję wypranych wykładzin.

Ostatni mit dotyczy metody ekstrakcyjnej. Polega ona na natryskiwaniu nad czyszczoną tkaniną roztworu wody oraz profesjonalnego środka czyszczącego, a następnie jego odessanie. Właściwie wykonane pranie ekstrakcyjne jest niezwykle skuteczne i usuwa nawet największe zabrudzenia oraz plamy. Czy czyszczenie mebli tapicerowanych właśnie tą metodą powoduje, że będą pleśnieć? Oczywiście, że nie, jest to absurd! Pozbycie się zabrudzeń w ten sposób podzielone jest na kilka etapów, które uwzględniają zarówno fazę płukania wykładzin, jak i ich późniejszego suszenia.

Ciekawostki na temat wykładzin oraz dywanów

Dywany czy też wykładziny cieszą się stałym, niegasnącym zainteresowaniem klientów. Mogą one pełnić funkcję dekoracyjną, a także użytkową. Są m.in. miejscem wypoczynku - można na nich śmiało leżeć - oraz centrum dziecięcej zabawy. Przechodząc do znaczenia tego słowa, warto podkreślić, że nie określa się nim jedynie tkaniny dekoracyjnej. Na przykład za pomocą tego wyrazu w Turcji Osmańskiej definiuje się radę przyboczną sułtana. Ponadto jest to także nazwa urzędu dworskiego w krajach muzułmańskich. Jeżeli chodzi o połączenia wyrazowe ze słowem dywan, to jednym z najpopularniejszych jest powiedzenie zamieść coś pod dywan, które zostało użyte po raz pierwszy w latach 60. XX wieku. Natomiast frazę czerwony dywan zanotowano już w V w. p.n.e. Wówczas to w dziele Ajschylosa czekał na Agamemnona wracającego z wojny trojańskiej karmazynowy (odcień ciemnej czerwieni z niewielką domieszką błękitu) dywan.

dywan

Zbierając informacje na temat dywanów, należy również wspomnieć o urządzeniu, które znacznie ułatwiło jego pielęgnację – chodzi oczywiście o odkurzacz. Na początku XX wieku ważył on około 15 kg i był niezwykle luksusowym towarem. Dopiero po II Wojnie Światowej jego cena została obniżona, dzięki czemu stał się powszechniej stosowany w gospodarstwach domowych. Jedną z ciekawostek stanowi fakt, że dywany oraz wykładziny, które nie są regularnie odkurzane i czyszczone, mogą zgromadzić w sobie prawie kilogram brudu w ciągu roku. Dlatego też jeżeli nie przepadasz za tym domowym obowiązkiem, powinieneś zlecić jego wykonanie profesjonalistom.

Ostatnia ciekawostka dotyczy wykładzin, bowiem nie każdy zdaje sobie sprawę, że te wykonane z dobrej jakości materiałów doskonale chronią przed nadmiernym hałasem, wywołanym przez kroki czy też rozmowy. Dodatkowo zapewniają odpowiednią akustykę pomieszczenia, przez co są one bardzo często wykorzystywane w hotelach oraz miejscach pracy.

Istnieje wiele mitów związanych z czyszczeniem, a także praniem dywanów. Jednak należy pamiętać, że nie mają one pokrycia w rzeczywistości i nie są w żadnym stopniu prawdziwe. Odpowiednia dbałość o powierzchnie dywanowe oraz wykładzinowe jest niezwykle ważna, ponieważ wpływa na ich ogólną prezencję, a poza tym zwiększa komfort ich użytkowania.

Komentarze do wpisu (0)

px1Nowości w sklepie
Naklejka #E005
Naklejka #E005
12,00 zł
szt.
Naklejka #E004
Naklejka #E004
12,00 zł
szt.
Naklejka #E003
Naklejka #E003
12,00 zł
szt.
Naklejka #X040
Naklejka #X040
12,00 zł
szt.
Naklejka #X039
Naklejka #X039
12,00 zł
szt.
Naklejka #X038
Naklejka #X038
12,00 zł
szt.
Naklejka #X037
Naklejka #X037
12,00 zł
szt.
Naklejka #X036
Naklejka #X036
12,00 zł
szt.
Naklejka #X035
Naklejka #X035
12,00 zł
szt.
Naklejka #X034
Naklejka #X034
12,00 zł
szt.
Naklejka #X033
Naklejka #X033
12,00 zł
szt.
Naklejka #X032
Naklejka #X032
12,00 zł
szt.
Naklejka #X031
Naklejka #X031
12,00 zł
szt.
Naklejka #X030
Naklejka #X030
12,00 zł
szt.
Naklejka #X029
Naklejka #X029
12,00 zł
szt.
Naklejka #X028
Naklejka #X028
12,00 zł
szt.
Naklejka #X027
Naklejka #X027
12,00 zł
szt.
Naklejka #X026
Naklejka #X026
12,00 zł
szt.
Naklejka #X025
Naklejka #X025
12,00 zł
szt.
Naklejka #X024
Naklejka #X024
12,00 zł
szt.
px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl